Центр офтальмології та оптометрії ZORKOCLINIC

Ортокератологія

Центр офтальмології та оптометрії ZORKOCLINIC проводить комплексну діагностику,
яка дозволить отримати повну інформацію щодо стану ваших очей

Ортокератологія – це вид корекції зору за допомогою спеціальних контактних лінз, що одягаються на очі на ніч. Тому такі лінзи ще називають «нічні лінзи».

Такий вид корекції забезпечує відмінний зір на весь день без використання денних контактних лінз та без окулярів.

Для використання такого методу корекції зору потрібно пройти спеціальне обстеження. Лікар індивідуально підбірає необхідні лінзи з урахуванням ступеню короткозорості та конфігурації передньої поверхні рогівки. Лікар навчає користуватися лінзами та забезпечує постійний нагляд щоб контролювати ефективність методу.
Навіть якщо проблеми із зором виникають у людини не вперше або зір знизився з віком, консультація офтальмолога, в будь-якому випадку необхідна.

Перші ортокератологічні лінзи були розроблені у 60-х роках ХХ сторіччя і, наразі, методика широко застосовується у всіх країнах світу та входить до протоколу контролю міопії як один із найдієвіших способів, що перешкоджають прогресуванню міопії.Навіть якщо проблеми із зором виникають у людини не вперше або зір знизився з віком, консультація офтальмолога, в будь-якому випадку необхідна.

За допомогою ортокератологічних лінз можна відкорегувати міопію (короткозорість) від 0.5 до 7.0 діоптрій без астигматизму або з астигматизмом до 4.0 діоптрій.

Лінзи використовуються винятково під час сну. Перед сном пацієнт надягає лінзи, спить у них, вранці знімає та впродовж всього дня бачить 100% Для підтримки ефекту в лінзах потрібно спати щоночі не менше 6 годин.

Під час використання цього методу корекції зору важливо дотримувантися спеціального графіку огляду у лікаря: перший ранок після початку носіння, 1 та 2 тиждень; 1,3,6,9,12 місяців носіння лінз. Але за необхідності число відвідувань може бути змінене лікарем, що здійснює лікування.

Кому підходять ці лінзи?

Лінзи призначені для різних вікових груп переважно до 40 років. Але найбільш ефективна методика у дітей та підлітків. Їм протипоказано проведення рефракційних операцій, а ортокератологічні лінзи позбавляють всіх обмежень при звичайному ритмі життя, пов’язаних з носінням окулярів та денних контактних лінз. Можна бігати, стрибати, плавати і т.д.

Окрім зручності, безпеки та забезпечення гарного зору такі лінзи зупиняють прогресування міопії (короткозорості). За даними різних досліджень, повна зупинка прогресування міопії відбувається у 60-90% пацієнтів.

Який же принцип роботи таких лінз?

Принцип роботи полягає к наступному: задня поверхня лінзи м’яко та безпечно змінює форму передньої поверхні рогівки – епітелію. Ці зміни відбуваються контрольовано, розрахунковим чином і на задану величину. При цьому лінзи комфортні і не викликають відчуттів під час сну. Якщо припинити використання лінз, то рогівка набуває первісної форми через кілька днів, що дозволяє обрати будь-який інший метод корекції зору (окуляри, контактні лінзи).

Термін експлуатації лінз – 1 рік. Кожного року потрібно проводити заміну лінз на нові. Матеріал лінз має високу киснепроникність, тому використання лінз не викликає гіпоксії і їх можна використовувати багато років без побічних ефектів.

Контакт центр: 0800 330 343

Записатися на прийом

Контакти

Київ, вул. А. Ахматової, 35
15 хвилин від м. Позняки


Київ, вул. Степана Рудницького, 3/7
15 хвилин від м. Васильківська


тел.: 0800 330 343
info@zorko.clinic

Контакт центр: 0800 330 343

Записатися на прийом